В Atlantic Council пояснили, що створить економічний прорив в Україні

В Atlantic Council пояснили, що створить економічний прорив в Україні

Економічне зростання України безпосередньо залежить від результативної боротьби з корупцією і реформування старої радянської системи, однак самим потужним сигналом для іноземних інвесторів стане приватизація державних підприємств.

Про це пишуть у статті для Atlantic Council Марк Гитенштайн, екс-посол США в Румунії, і Жак Те, що один з партнерів інвестиційної фірми Amerocap LLC, передає «24».

За їхніми словами, тут може допомогти досвід країни-сусіда – Румунії.

Експерти підкреслюють, що саме держпідприємства, залишаючись в руках тих самих еліт, є «органами системного розкрадання і стримування західних інвестицій».

Більше того, ця укорінена схема ще й відлякує нові капіталовкладення, гальмує технології, необхідні для перезапуску економіки, що відділяється від Росії.

В Atlantic Council відзначають, що масштабна приватизація до цих пір залишалася занадто важкою для реалізації як у технічному, так і в політичному плані.

Ринкова вартість українських державних підприємств при їх нинішньому стані дуже низька, інколи прирівнюється до нуля, навіть якщо основна фундаментальна цінність висока, йдеться далі.

Багато з цих державних підприємств є монополіями («Укрнафта», «Укрзалізниця», АЕС, «Укрпошта») і мають стимулювати привабливі грошові потоки, однак пересічний українець цього не відчуває.

За словами авторів публікації, приклад Румунії показав, як «драматична» реформа управління державною власністю може виправити багато аспектів «зламаною» економіки.

На думку експертів, Україні потрібна програма, яка б доповнювала поточні приватизаційні зусилля – спосіб швидко реформувати інші державні підприємства, які не готові до приватизації акцій.

Таке рішення дозволить залишити більшість державних підприємств в руках українського уряду, але буде стимулювати їх до прийняття реформи корпоративного управління, «перемістить» операції і доходи з рук корумпованих еліт в належній мірі функціонує і прозорий корпоративний суб’єкт, стверджують аналітики.

Добавить комментарий