Реконструкцію Київського зоопарку оцінили в 327 млн грн

Реконструкцію Київського зоопарку оцінили в 327 млн грн

На реконструкцію Київського зоопарку міська влада має намір витратити 327 млн грн. Ця сума вказана в техніко-економічному обґрунтуванні, яке було підписано вчора заступником мера Києва Геннадія Пліса.

Згідно ТЕО, опублікованому на сайті КМДА, більшість цих грошей піде на будівельні роботи. Їх оцінили в $ 248 млн грн. Решта 80 мільйонів підуть на меблі, інвентар, обладнання та ін.

Нагадаємо, в червні цього року заступник мера Олександр Спасибко заявив, що на реконструкцію зоопарку виділять 300 млн грн.

«Ми хочемо зробити і зробимо яскравий європейський об’єкт. В першу чергу, це буде реконструкція вхідної групи, мавпятника, двох озер. Вже в наступному році кияни зможуть побачити наскільки хорошим буде цей об’єкт. Тоді зоопарк буде конкурувати з європейськими зоопарками», — анонсував Спасибко.

Що передбачає реконструкція?

Ще перед реконструкцією зоопарку активісти заявляли, що його хочуть закрити, а на його місці побудувати ТРЦ.

«Мета мародерів невибаглива — закрити Київський зоопарк на проспекті Перемоги і забудувати його 34 га дорогої землі комерційними хмарочосами», — заявляв цієї весни активіст Віталій Черняховський.

Однак згідно з ТЕО зоопарк залишається в межах своєї території в центрі Києва. Це підтвердив і мер Києва Віталій Кличко. За його словами, зараз близько 30% площі зоопарку не використовується.

Мета реконструкції — максимально використовувати наявну площу. Про те, як вона буде використовуватися, стане відомо з проекту реконструкції, який затвердять в наступному році.

Також у рамках реконструкції планують:

зробити другий вхід в зоопарк з боку вулиці Зоологічній;
привести всі наявні штучні озера до задовільного технічного стану;
реконструювати існуючі та влаштувати нові паркові доріжки і алеї;
влаштувати зрошувальну систему для поливу газонів і квітників;
реконструкцію та улаштування нових зелених насаджень;
впровадження автоматизованої системи моніторингу та управління технологічними процесами;
впровадження сучасних телекомунікаційних рішень для on-line перегляду експозицій.

Для цього і планують провести реконструкцію, яка пройде в 6 черг і займе 5 років. Ремонтні роботи триватимуть до кінця 2022 року (63 місяці).

Що планується зробити в першу чергу?

Тендер на першу чергу реконструкції Київського зоопарку пройшов у липні 2017 року, ще до затвердження ТЕО і завершення всіх проектних робіт. За словами директора зоопарку Кирила Трантіна, вона включає в себе обстеження зелених насаджень, а також будівництво нового приматника.

Переможцем тендеру стала компанію «Люнет», засновником якої, за даними «Youcontrol», є громадянин Естонії Еверест Рагнар.

Хоча перший тендер вже було проведено, однак досі немає проекту реконструкції Київського зоопарку.

Тендер на розробку проектної документації пройшов у квітні цього року. Його переможець — ТОВ «Київський інститут міського цивільного проектування». ТЕО він вже розробив, залишився тільки проект реконструкції, на який у інституту є час до кінця 2018 року. За ці роботи з міського бюджету проектувальники отримають 28 млн грн.

Згідно з даними Youcontrol кінцевим бенефіціарним власником Київського інституту міського цивільного проектування є Андрій Малафєєв. Через компанію ТОВ «Кедр. Операції з нерухомістю» він пов’язаний з Ігорем Мрочко, братом екс-депутата від КПУ Антоніни Калетник.

Нагадаємо, в липні 2016-го столична влада розробила концепцію розвитку міського зоопарку.

Зараз у зоопарку налічується 391 вид тварин — близько 2 900 особин. Його площа становить 34 га.

У 2007 році Київський зоопарк було виключено з Європейської асоціації зоопарків, оскільки не відповідав стандартам утримання тварин.

Добавить комментарий