Пенсія в Україні: чи зарахують до стажу період навчання

Пенсія в Україні: чи зарахують до стажу період навчання

Урядовий проект пенсійної реформи розглянуть у другому читанні вже восени. Документ пропонує ряд нововведень для діючих і для майбутніх пенсіонерів. Передбачається «осучаснення», в результаті чого 5,6 мільйонів пенсій будуть перераховані і збільшаться на 200-1000 гривень. Але реформа передбачає посилення правил розрахунку стажу. Так, буде введений «ефективний пенсійний вік», що передбачає вихід багатьох українців на пенсію в 63 або 65 років, повідомляє «Сегодня».
Один з важливих питань пенсійної реформи в Україні — який стаж буде враховуватися і врахують роки навчання у вузі?
Враховується лише страховий стаж. Це період, коли сплачувались внески до Пенсійного фонду. Вже з 2004 року навчання в вузі не вважається в стаж. Також до страхового стажу не відносять декрет і службу в армії.
Виходячи з цього, українець, закінчивши навчальний заклад, зобов’язаний працювати без перерв. Експерти стверджують, що вимоги до стажу 35 років відповідає міжнародній практиці. До речі, у країнах ЄС максимальна вимога — 40 років стажу.
«Судово-юридична газета» повідомляла про те, що запропонована урядом пенсійна реформа викликала багато шуму і спровокувало серйозну дискусію. Так, експерти зійшлися в одному: закон приховує багато вміло прописаних реформаторами «потрібних» норм, які завдяки складним бюрократичним формулювань «ховаються» від звичайних людей.
Раніше стало відомо, що пенсійний вік піднімуть по-тихому. У парламенті придумали, як підвищувати пенсійний вік, обіцяючи зворотне.
Також варто дізнатися, у кого збережуться пільги при виході на пенсію достроково.

Добавить комментарий