На тлі Brexit: експерти розходяться в прогнозах про рух курсу фунта, UBS найбільш оптимістичний

На тлі Brexit: експерти розходяться в прогнозах про рух курсу фунта, UBS найбільш оптимістичний

Експерти розходяться в думках щодо подальшої динаміки вартості фунта стерлінгів щодо євро та долара США на тлі триваючих переговорів про Brexit.

Курс фунта до долара США піднявся на 4% з початку поточного року, наблизившись до $1,3, проте вартість британської валюти по відношенню до євро опустилася більш ніж на 6% – нижче 1,1 євро.

Враховуючи економічну взаємодію Великобританії з Європою, коливання курсу фунта щодо євро мають більш важливе значення для трейдерів, ніж динаміка пари фунт/долар.

Курс фунта до євро раніше на цьому тижні досяг мінімуму за сім років, і деякі експерти прогнозують, що фунт досягне паритету в парі з євро незабаром, пише газета The Wall Street Journal.

У четвер фунт торгується на рівні $1,2885 і 1,0988 євро.

Так, Девід Блум, який відповідає в HSBC за стратегію на валютному ринку, вважає, що до кінця поточного року курс як євро, так і фунта буде становити $1,2. Аналітики Morgan Stanley очікують, що фунт на початку наступного року буде коштувати менше 1 євро.

Читайте також: Гроші вперед: в ЄС відповіли на пропозицію Лондона

Тим часом, економіст UBS Wealth Management Дін Тернер вважає, що подібні прогнози дуже песимістичні. На його думку, фунт до теперішнього часу істотно перепроданий, особливо щодо євро, оскільки ринки намагалися закласти в курс британської валюти наслідки виходу країни з Євросоюзу.

“Мене часто запитують про те, наскільки ще може подешевшати фунт. У цих випадках на думку спадає фраза: «Не треба йти проти течії», – говорить Д. Тернер. – Фунт виглядає істотно недооціненим по більшості характеристик. Звичайно, Brexit змінить характер відносин Великобританії з ЄС, однак всі ці наслідки вже закладені в ринок».

Згідно з прогнозом UBS, курс фунта підніметься до $1,36 в наступні 12 місяців, а курс євро впаде до 88 пенсів (91 пенс/1 євро в четвер).

“Індикатори виробничого сектора показують, що послаблення фунта підтримує експортний попит. Це має підвищити привабливість для закордонних інвесторів», – зазначає Д. Тернер.

“Політичні події позначаються на валютних курсах. Проте в кінцевому підсумку фундаментальні фактори беруть верх, а вони вказують на те, що рух фунта вниз в парі з євро, швидше близько до кінця, ніж до початку», – говорить експерт.

Добавить комментарий