Мінфін має намір звільнити від моніторингу оцінки ризиків деяких власників і орендарів землі

Мінфін має намір звільнити від моніторингу оцінки ризиків деяких власників і орендарів землі

Міністерство фінансів України підготувало проект наказу, яким передбачається звільнити від моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних платників податку-власників більше 0,01 га землі і деяких орендарів земельних ділянок.
Згідно опублікованому 14 серпня на сайті відомства з документом, Мінфін має намір звільнити від моніторингу оцінки ризиків платників податків, що задекларували за 2016 рік до 20 лютого 2017 року власну земельну ділянку більше 0,01 га або орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності більше 1 га.
Крім того, планується вивести з-під дії системи моніторингу платників податків, які задекларували за вказаний період земельну ділянку понад 200 га, який не є ні державною, ні комунальною власністю, і при цьому з 1 січня нинішнього року не було одночасної зміни засновника і директора платника податку.
Відповідні зміни повинні удосконалити критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних. Як наголошується на сайті Мінфіну, зауваження та пропозиції до проекту наказу відомство приймає протягом наступних 20 днів.
Як повідомлялося, на початку серпня рішення внести такі зміни прийняла спільна робоча група, до складу якої увійшли представники Міністерства фінансів і Державної фіскальної служби (ГФС).
Згідно з прийнятим в кінці 2016 року змін до Податкового кодексу, з 1 липня 2017 року заробила автоматична реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак ГФС отримала право відмовити в реєстрації по ряду критеріїв оцінки ступеня ризиків.
За даними ГФС, середньомісячна кількість припинених податкових накладних скоротилася з 1,2-1,4% в перші тижні роботи системи до 0,4-0,5% у серпні.
У свою чергу, платники податків скаржилися на технічні помилки в роботі системи і недосконалість критеріїв блокування. Для поліпшення алгоритмів і критеріїв припинення податкових накладних ГФС і Мінфін створили спільну робочу групу. Пропозиції для удосконалення системи моніторингу та відгуки про її роботу представники бізнесу можуть залишати у відкритій групі соцмережі Facebook «Система призупинення реєстрації накладних: робоча група».

Добавить комментарий