ГПУ підозрює керівництво Приватбанку в незаконній трансформації кредитного портфеля напередодні націоналізації

ГПУ підозрює керівництво Приватбанку в незаконній трансформації кредитного портфеля напередодні націоналізації

Генеральна прокуратура підозрює посадових осіб Приватбанку у незаконній трансформації кредитного портфеля напередодні націоналізації.

Про це свідчать матеріали Печерського райсуду Києва.

Генеральна прокуратура з 13 червня розслідує вчинення колишніми посадовими особами Приватбанку розтрати коштів в особливо великих розмірах.

Слідством встановлено ознаки кримінальних злочинів в діях посадових осіб при укладенні 4 листопада 2016 року кредитних договорів на 4,1 млрд гривень з ТОВ «Сієста-шоп» та з ТОВ «Гастелло Груп» на 3,75 млрд гривень на підставі фіктивних документів.

За даними Генпрокуратури, кредитні кошти були використані в день їх одержання на погашення зобов’язань перед банком таких пов’язаних юридичних осіб: ТОВ «Сигматрейдер», ТОВ «Старма», ТОВ «Элти-трейд», ТОВ «Микуран», ТОВ «Лансель», ТОВ «Калар», ТОВ «Берсоль», ТОВ «Юнивега Плюс» та ТОВ «Стімекс».

14 серпня суд надав дозвіл слідству на доступ до дзвінків і СМС працівників Приватбанку і керівників інших пов’язаних господарюючих суб’єктів за період з 1 січня 2014 року по 20 липня 2017 року.

Відзначимо, 4 липня голова правління Приватбанку Олександр Шлапак розповів, що до націоналізації правління банку видало пов’язаним компаніям кредити на 133 млрд гривень для погашення кредитів інших компаній.

В результаті такого перекредитування процентна ставка за кредитами була знижена, а якісні застави були замінені правом на товар, якого не існувало.

Добавить комментарий