Фінансування ICO і майбутнє кріптовалюти в Україні

Фінансування ICO і майбутнє кріптовалюти в Україні

Фінансування з допомогою ICO, криптовалюта, технології, медіа та комунікації в Україні як в інноваційному державі. Ці та інші теми обговорювалися з партнером Практики ТМТ Juscutum Юрієм Котляровим.

Інтерв’ю відбулося в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

Котляров зазначив, що у своїй діяльності компанія Juscutum об’єднала відразу чотири напрямки: IT, медіа, телекомунікації та криптотехнологии. Об’єднання цих галузей в одній практиці він пояснив їх зближенням і переплетенням, яке простежується останнім часом. Таким чином, компанія Juscutum прийняла рішення об’єднати ці галузі під одне управління, зберігаючи поглиблену спеціалізацію в кожній окремій сфері.

«Ці проекти були і будуть виникати, коли нам доводиться супроводжувати глобальні проекти, які взаємопов’язані відразу в декількох сферах, проникаючи один в одного», — зазначив він.

Говорячи про якості Інтернет-покриття в Україні, Котляров пояснив, що оператори покривають найбільш вигідні галузі, що приводить до наступного результату: у мегаполісах доступ до всесвітньої мережі краще, ніж в селах або районних центрах.

За останній час відбулося дві знакові події: прийняття Кабміном рішення про впровадження технології 4G, а також розробка закону про доступ операторів і провайдерів до інфраструктури (проте цей закон все ще імплементується). У той же час, в Європейському Союзі в 2016 році був прийнятий пакет ініціатив, іменованих «гігабітним співтовариством» і переслідують декілька цілей. По-перше, досягнення швидкості 1 Гігабіт у всіх соціально-значущих установах (школах, університетах тощо), по-друге, 100 Мегабіт в усіх домогосподарствах на території ЄС.

«Фактично, ЄС поставив мету — розвиток швидкісних мереж, розвиток інфраструктури, усунення територій цифрових ізоляцій», — зазначив він.

Котляров підкреслив, що Україна в цьому плані значно відстала, в тому числі через запізніле прийняття потрібних законопроектів. Однак навіть прийняття цих законів не буде рішенням: і вони вже стали відсталими, їх потрібно модернізувати.

Коментуючи недавню подію на території лікувально-оздоровчого комплексу, що належить Інституту електрозварювання ім. Патона, де знайшли фабрику по виробництву Bitcoin, Котляров висловив думку, що «це особливо цинічний і небезпечний випадок» і такі тенденції в державі слід «усувати на корені».

Говорячи в цілому про новий бізнес майнер він зазначив, що спільні проекти вже розглядаються у деяких, не таких далеких від України, країнах (навіть на території СНД) та влади розглядають цей бізнес як додаткове джерело розвитку економіки.

Котляров розповів також про технології Block chain, проникнення якої в життя можна порівняти з історією Інтернету.

«Сьогодні у світі вже є приклади, коли держави намагаються і перебувають на активному етапі впровадження таких технологій», — підкреслив він, додавши, що в Україні такі проекти теж вже розглядаються

Що ж стосується Bitcoin, то Котляров зазначив масу існуючих думок про те, що ж це все-таки таке: хтось ставиться дійсно скептичні, інші ж стверджують, що криптовалюта буде одним з успішно розвиваються явищ. У деяких державах криптовалюта вже прирівнюється до тих чи інших активів.

«Те, що це присутнє в нашому житті — це вже факт. Є це МММ, — це питання риторичне», — підсумував Котляров.

Говорячи про ще одному новому віянні — фінансування ICO, він підкреслив, що ICO проекти в Україні є і про них ще почують».

Котляров пояснив саму суть ICO, розповівши, що це явище застосовується для залучення коштів у той чи інший проект. Вже зараз ICO застосовується в більшості випадків не тільки на проектах, пов’язаних з технологіями, але і на проекти в реальному секторі економіки, де технології — це лише інструмент. Наприклад, такі проекти здійснюються у сфері сільського господарства, мистецтва, кіноіндустрії і т. д. Котляров також підкреслив, що у сфері залучення коштів з допомогою ICO зараз вже відбувається справжній бум.

Однак він зазначив, що такі проекти не настільки прості, як здається на перший погляд: для їх здійснення в компанії Juscutum залучається ціла команда, в тому числі, криптоюристы, аналітики, юристи у сфері IP, у сфері корпоративних відносин , у сфері міжнародного адміністрування і т. д.

Що ж стосується правової сторони, то Котляров констатував, що правові висновки, підготовлені місяць тому, вже застаріли і приймати рішення державою в цій сфері потрібно набагато швидше, ніж це відбувається зараз.

Він зазначив, що проекти ICO можуть розвиватися тільки після ретельної підготовки в самій державі, а їх реалізація передбачає певний ризик.

Котляров висловив думку, що такі проекти слід розвивати в Україні і це стане сприятливою сферою діяльності для економіки країни в цілому. Однак він також підкреслив, що без загальної картинки, клімату та ситуації в країні залучати інвесторів буде як і раніше важко. У приклад він навів успішне розвиток аналогічних проектів у Казахстані та Білорусі.

Добавить комментарий