«Азовсталь» заплатить за забруднення навколишнього середовища копійчаний штраф

«Азовсталь» заплатить за забруднення навколишнього середовища копійчаний штраф

Азовська морська екологічна інспекція в травні здійснила перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства МК «Азовсталь».

За результатами перевірки було складено 40 адміністративних протоколів на загальну суму 11 645 гривень. У середньому, сума штрафу по кожному протоколу становить… 291 гривню.

Крім цього, екологи не виявили перевищень допустимих норм викидів.

Для промислового гіганта, забруднює атмосферу і водні ресурси – штраф у майже 12 тисяч гривень – сума просто «непідйомна». Нагадаємо, щороку, тільки підприємствами Маріуполя скидається у водойми (річки Кальчик, Кальміус, Азовське море) близько 900,0 млн м. куб стічних вод (в тому числі 400 млн м. куб. забруднених стічних вод), з них 87 % припадає на Металургійний комбінат «Азовсталь», у тому числі 360 млн м. куб. — забруднених. З перерахованого видно, що металургійний комбінат «Азовсталь» — це найбільший забруднювач Азовського моря в межах Донецької області. Про це говорив і міністр екології України Остап Семерак – «Азовсталь» очолив антирейтинг підприємств, що забруднюють водні ресурси. І за зіпсоване здоров’я маріупольців комбінати відбудуться штрафом. Його сума говорить про формальності покарання – 11 645 гривень явно змусять комбінати не забруднювати екологію. Легше заплатити «копійки» до бюджету і не витрачатися на дорогі очисні споруди. У той же час інспекція стягує з малого бізнесу Маріуполя мільйони. Нагадаємо, mariupol.tv повідомляв про судову тяжбу між Азовської екологічною інспекцією та приватним підприємством Маріуполя. Інспектори виставили претензію майже на 2 мільйона гривень за нібито забруднення навколишнього середовища. Колишні у вживанні будматеріали екологам здалися сміттям. Суд першої інстанції визнав правоту за екологами, незважаючи на явні факти фальсифікації документів.

Раніше маріупольська громадськість зверталася до міністра екології з вимогою звільнити начальника ДАМЕІ Григорія Зуба через його бездіяльність та корупційних діянь. У Державній екологічній інспекції громадським відмовили, нібито за час роботи Зуба йому не було винесено жодного догану.

Добавить комментарий